Wyszukiwarka:
Artykuły > Wypracowania >

Izolda o jasnych włosach

Izolda o złotych włosach była Irlandką. Kochała swój kraj i swą królewską rodzinę. Kiedy jej najukochańszy wój został zabity przez Tristana postanowiła go znienawidzić z całych sił. Los sprawił, że Tristan otrzymałod króla Marka misją polegającą na przywiezieniu mu kandydatki na przyszłą żonę. Tristan był już w Irlandii po walce z Marhołtem, gdzie został uleczony przez piękną Izoldę nie wiedzącej nic o swoim pacjencie – postanawia wyruszyć po nią. Aby zdobyć ręke Izoldy musiał zabić smoka. W czasie leczenie po wyczerpującej walce Izolda odkrywa, że Tristan zabił jej wója. Po namyśle, jednak odstępuje od zabójstwa Tristana. W czasie zaręczyn z Izoldą Tristan oszczędzony także przez króla postanawia wyjawić, że Izolda będzie żoną króla Marka. Słysząc to najpiękniejsza z Irlandek załamuje się. Matka Izoldy widząc to przygotowuje napój miłosny dla króla Marka i dla niej. Jednakże w czasie podróży do Kornwalii Brangiem, służąca Izoldy, odpowiedzialna za to by Izolda i król Marek wypili w czasie nocy poślubnej napój, w pewniej chwili odstępuje od pilnowania eliksiru. Następstwem tego było wypicie miłosnego płynu przez Tristana i Izoldę. Od tej chwili Izolda i Tristan bez względu na wszystko byli skazanie na siebie.

 Oceniejąc postępowanie Izoldy o złotych włosach. Postępowanie jej można podzielić na dwie części. Pierwsza to przed wypiciem miłosnego napoju, a druga to po wypiciu.

Do pierwszej części pasuje idealnie powiedzenie „kobieta zmienną jest”. Izolda przeżywała kolejno kilka stanów. Najpierw ogromnej nienawiści do Tristana, za zabójstwo wója. Później pewnego rodzaju miłości i znowu nie nienawiści do niego za oszukanie jej w czasie zaręczyn. Przy tym jednak trzeba dodać, że Izolda była kobietą rozważnąi i mądrą.

 W drugiej części po wypiciu eliksiru, kierowała się tylko miłościa. Nie mogła Tristanowi odmówić spotkania bo sama tęskniła za nim, że trudno jej było bez niego żyć.

 

Izolda o białych dłoniach

Była osobą niecierpliwą i zazdrosną. Dała o tym przykład, gdy Tristan był na łożu śmierci, a Izolda złotych włosach jechała do niego, oszukała go – z miłości. Była piękną kobietą, która bardzo kochała Tristana, jednak ten nie odwzajemniał jej uczuć, ponieważ ciągle myślami i sercem był przy Izoldzie złotowłosej. Pochodziła ze znamienitego rodu, dlatego wychowała się na zasadzie, że wszystko co chce to ma.

 

 


 


 

wysyłka kwiatów do londynu jest prosta! Wystarczy wejść na stronę wysyłka bukietu kwiatów do Londynu zobacz, warto!.